Contacting Staff

You can email individual staff members using the following email format:

first initial + last name + (at)


Our Staff


Darko Tresnjak, Artistic Director
(Position permanently endowed by Janet S. Suisman)
Michael Stotts, Managing Director


Elizabeth Williamson, Associate Artistic Director
Rachel Alderman, Artistic  Associate
Christina Anderson, Aetna New Voices Fellow
Writers Currently Under Commission:
Marcus Gardley, Kimber Lee, Matthew Lopez, Janine Nabers, Will Power, Bess Wohl


Jennifer Roberts, Director of Education
Nina Pinchin, Associate Director of Education
Robert Reader, Education Programs Manager
Aurelia Clunie, Education Associate for Student Audiences
Ayla Kapiloff, Education Associate for Student Programs
Emely Larson, Studio Manager
Erin Frederick, Education Enrollment and Marketing Coordinator
Krista DeVelllis, Resident Teaching Artist

General Management

Emily Van Scoy, General Manager
Stacie J. Snyder, Assistant General Manager
Scott Bartelson, Management Associate


Sara Walnum, Business Manager
Cheryl Winter, Bookkeeper


Bryan T. Holcombe, Production Manager
Andy Palmer, Associate Production Manager
Samantha Donnelly, Company Manager
Chandalae Nyswonger, Production Assistant
Katy Persutti, Production Assistant

Set Construction & Scenic Art

Aaron D. Bleck, Technical Director
Mike Beschta, Assistant Technical Director
Christopher Nelson, Master Carpenter
Ian Sweeney, Kevin Dechello, Carpenters
Curt Tomczyk, Charge Scenic Artist
Carrie Peters, Stage Carpenter
Nathalie Schlosser, Scenic Painter

Costumes & Wardrobe

Blair Gulledge, Costume Shop Manager
Elinor (Brit) Watts,  Assistant Costume Shop Manager
B.W. Sellers, Draper
SB Parks, Costume Craftsperson/First Hand
Emma Tremmel, Wig and Makeup Artisan
Kalyn Lummis, Wardrobe Supervisor
Aryn Murphy, Stitcher


Erin Keller, Properties Manager


Aaron Hochheiser, Master Electrician
Jackie Hecker, Assistant Master Electrician


Lucas Clopton, Audio/Video Supervisor
Darren Alley, Audio/Video Engineer


Antay Bilgutay, Director of Development
Casey Grambo, Development Manager
Jennifer Crookes Carpenter, Events Manager
Jim Morgan, Institutional Giving Manager
Peter Carey, Individual Giving Manager

Marketing, Sales & Communications

David Henderson, Director of Marketing Sales & Communications
Todd M. Brandt, Associate Director of Marketing, Sales, and Communications
Taylor G. Benedum, Graphic Designer and Brand Manager
Tim Kendrick, Data Systems Manager
Charles MacNaughton, Digital Media Manager
Theresa MacNaughton, Community Engagement Associate
T. Charles Erickson, Company Photographer

Sales Center

Mike Davirro, Call Center Manager
Darlene Herrick, Administrative Assistant/Sales Representative
Sales Center Representatives: Todd Merrill, Linda Young

Patron Services

Darryl VanOudenhove, Box Office Manager
Alexandra Fischbein, Subscriptions Manager
Anthony Bell, Box Office Supervisor
Customer Service Representatives: Sierra Vazquez, Lisa Rizzo, Shelly Hightower, Molly Sullivan, Damian Dominguez, Emily Qualmann

House Management

Lew Michaels, Associate Director of Theatre Operations
House Managers: Jeff Lagasse, Margie Glick
House Operations Staff: Brittany Boncek, Bruce Catania, Sam Chiasson, Sheznarda Flores, Antonio Giovannucci, Connor Green,  Lindsey Hoffman, Elizabeth Malvo, Andrew Mentus, Cady Michaels, Tanya Rivera

Volunteer Advisory Board

Ann Cooke, Doug Cooke, Jill Dugas, Carol Durant-Holtzclaw, Pat Tyson, Gayle Barrett, Michael Brezel, Martha Schwartz, Bobbie Werner, Daniel Fox, Bob Katz


Abigail George – Arts Administration Apprentice
Sam French – Artistic Apprentice
Fiona Kyle – Artistic Apprentice
Joseph Musgrove – Costume Apprentice
Maggie Greene – Development Apprentice
Sean Byrne – Marketing Apprentice
Lyndsey Schrader – Production/Company Management Apprentice
Joe Dotts – Properties Apprentice
Chelsey Erskin – Scenic Arts Apprentice

Morningstar Education Apprentices

Andy Germuga
Cassandra Spadory